Haber Listemiz


Kadın Ceza Evinde Vibratör Şoku

Gönderildi 4th Dec 2009 @ 11:43 AM

Bütün önlemlere rağmen cezaevine; cep telefonu, değişik türlerde kesici ve delici aletler, sopalar, anahtar, makas, şiş ve keser sokan kadın mahkumlar, bazıları elde yapılmış çeşitli vibratörler bile yakalattı.

Brezilyalı kadınlar denildiği zaman hemen herkesin aklına güzellikleriyle baş döndüren ünlü topmodeller; Adriana Lima, Gisele Bündchen ve Alessandra Ambrosio gelir.

Oysa cezaevine düşen Brezilyalı kadınlar bu ünlü mankenlerden oldukça farklı.

Fotoğrafçı Luiz Santos bir proje kapsamında Brezilya cezaevlerinde yatan kadınların yaşam şartlarını inceledi. Özellikle hamile kadınlar ve küçük bebekleri olan kadın mahkumların durumları içler acısıydı.

Aralarında; cinayetten soyguna, uyuşturucudan fahişeliğe kadar pek çok farklı suçtan hapise düşen kadınlar son derece kötü bir ortamda barınıyor. Bunlar arasında hamileyken suç içleyip bebeğini hapiste doğuranlar ile yine hamile olan kadın mahkumlar da bulunuyor.

Ayda bir yakınının ziyaretine müsade edilen bu mahkumlar arasında kimsesiz olanlar tek kişilik koğuşlarda tutuluyor.

Gardiyanların sürekli baskın düzenleği koğuşlarda akla ziyan yabancı maddeler bulunuyor. Bütün önlemlere rağmen cezaevine; cep telefonu, değişik türlerde kesici ve delici aletler, sopalar, anahtar, makas, şiş ve keser sokan kadın mahkumlar, bazıları elde yapılmış çeşitli vibratörler bile yakalattı. Kadın koğuşunda çıkan 4 vibratör fotoğrafçı Luiz Santos'u bile şoka soktu.